X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Majdan, woj. podkarpackie

Jedną z najpopularniejszych Bieszczadzkich atrakcji jest Kolejka Leśna, która cieszy odwiedzających i przewozi turystów.


Jedną z najpopularniejszych Bieszczadzkich atrakcji jest Kolejka Leśna, która kiedyś służyła do transportu drewna z pobliskich lasów. W trakcie II wojny światowej została jednak na tyle uszkodzona, że nie nadawała się do dalszego użytkowania. W latach 90 specjalna fundacja założona w celu odnowienia ciuchci doprowadziła do jej ponownego uruchomienia. Teraz cieszy odwiedzających i przewozi turystów.

Bieszczadzka Kolejka Leśna od lat notuje niesłabnącą popularność. Kursuje trasami z Majdanu na Przysłup oraz do Balnicy, a cały przejazd odbywa się w formie kuligu na otwartej powierzchni. Turyści posadzeni w odsłoniętych wagonikach mogą obserwować całą gamę krajobrazów otaczających trasę kolejki. Często wykorzystywany jest parowóz Kp-4, co zwiększa jej atrakcyjność. W okresie wakacyjnym kolejka robi po dwa kursy dziennie na danej trasie. Od jakiegoś czasu można także przejechać się kolejką także w zimę i odetchnąć świeżym, mroźnym, beskidzkim powietrzem. W Majdanie turyści skorzystać mogą z udogodnień i atrakcji takich jak: parking, mini-bary, stoiska z pamiątkami oraz muzeum bieszczadzkiej kolejki w budynku stacji. Oprócz tradycyjnych kursów, w ofercie są również kursy na zamówienie, przejażdżki drezyną oraz fotostopy.