X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Zamek w Krasiczynie

Krasiczyn, woj. podkarpackie
Zamek w Krasiczynie to wyjątkowe połączenie pięknej architektury z funkcjonalnym zapleczem hotelarsko-konferencyjnym.

Zamek w Krasiczynie z przełomu XVI i XVII wieku jest jednym z cenniejszych zabytków architektury renesansowo- manierystycznej w Polsce. Przez wiele stuleci klucz do krasiczyńskiej rezydencji był w posiadaniu zacnych, polskich rodów magnackich. Dziś zamek w Krasiczynie to wyjątkowe połączenie pięknej architektury z funkcjonalnym zapleczem hotelarsko-konferencyjnym. Pomimo licznych katastrof jakimi były pożary i wojny, zachował prawie niezmienioną sylwetkę, jaką nadano mu na początku XVII wieku. 

Trasa zwiedzania obejmuje m.in.: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplicę zamkową pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, sale ekspozycyjne. Czas zwiedzania to ok 50 minut. Dodatkowymi atrakcjami są zwiedzanie Sali Tortur w lochach zamkowych oraz wejście na Wieżę Zegarową

Historia krasiczyńskiego zamku okryta jest "woalem" tajemnicy, dlatego warto wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zamku z kamerdynerem, który o zmroku, na dziedzińcu Zamku przy ognisku, barwnie opowiadając historię krasiczyńskiego zamku, przenosi turystów w odległe czasy.