X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Biały Domek w Zwierzyniu

Zobacz szczegóły Zwierzyń 1B
38-623 Uherce Mineralne
tel. 509 257 569

Zapraszamy w Bieszczady do letniskowej miejscowości leżącej nad Sanem w pobliżu zalewów: Myczkowieckiego i Solińskiego. Położenie miejscowości umożliwia całoroczny wypoczynek. Przyrodnicze i krajoznawcze atrakcje okolicy (m.in. rezerwaty przyrody, cudowne źródełko) można poznawać uprawiając turystykę pieszą i rowerową, dzięki oznakowanym trasom i ścieżkom. Wędkarze znajdą tu jedno z najlepszych łowisk pstrąga i lipienia w Europie. 

Dysponujemy 9 miejscami noclegowymi w przestronnych pokojach 2 i 3-os. z łazienkami i balkonami, Wi-Fi, aneks kuchenny, osobne wejście, parking, miejsce do grillowania i rozpalenia ogniska. Do dyspozycji gości także biblioteczka, bogato wyposażona w książki o przeszłości i teraźniejszości Bieszczadów. Zapewniamy miłą atmosferę, a na życzenie przewodnictwo wędkarskie i w czasie grzybobrania.

Miłośnicy turystyki konnej mogą wypożyczyć wierzchowce we wsi bądź w sąsiedzkim ośrodku „Caritasu”, gdzie znajdują się również udostępnione do zwiedzania Ogrody Biblijne, Mini ZOO oraz park miniatur posiadający w swoich zbiorach modele cerkwi i kościołów drewnianych z pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego. Na jego terenie znajduje się także Centrum Promocji Natura 2000 z ekspozycją zwierząt z bieszczadzkich lasów. Zwierzyń jest doskonałą bazą wypadową dla żeglarzy (Solina ~ 10 km), narciarzy (stacje Weremień ~ 5 km, Laworta i Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych ~ 15km). Jesienią okoliczne lasy zapraszają na grzybobranie.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to przedsięwzięcie, łączące turystykę i zamiłowanie do tradycji kolejarskiej. Trasa po której poruszają się drezyny to fragment jednej z najpiękniejszych tras kolejowych w Polsce liczącej ponad 140 lat! Jej uroki można podziwiać przemierzając ten odcinek drezynami rowerowymi, napędzanymi - tak jak w rowerze - siłą własnych mięśni nóg.

Coraz więcej gości jest zainteresowanych poznawaniem przeszłości regionu, spuścizną po przodkach. Z szerokiej gamy atrakcji kulturowych polecamy przede wszystkim sanocki skansen, który stał się niewątpliwie jedną z największych placówek tego typu w naszym kraju, corocznie odwiedza go ok. 100 000 gości. Muzeum Budownictwa Ludowego to 38 ha pokryte wieloma wspaniałościami, wspomnę tylko o rynku galicyjskim, 5 sektorach etnograficznych, dworze, sektorze wydobycia ropy naftowej. Spacerując po tym jedynym w swoim rodzaju muzeum wsi, można połączyć walory poznawczo-naukowe z prawdziwym relaksem i wypoczynkiem na łonie karpackiej przyrody, zachwycającej pięknem o każdej porze roku. W sezonie letnim to muzeum tętni życiem, szczególnie rynek galicyjski pełen pracowni rzemieślniczych, straganów, wystaw.

Warto wspomnieć także o drugiej sanockiej atrakcji czyli Muzeum Historycznym z przepiękną kolekcją ikon i ceramiki pokuckiej oraz największą na świecie – liczącą ok. 600 prac – ekspozycją Zdzisława Beksińskiego. Wystawa prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących artystów współczesnych.

Są też mniejsze placówki m.in. Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie koło Polańczyka, Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej, Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Nowosiółkach a także Muzeum Kultury Wsi i Młynarstwa w Ustrzykach Dolnych.

 


Udogodnienia dla gości

 • grill
 • internet
 • łazienka
 • miejsce na ognisko
 • parking
 • balkon
 • aneks kuchenny
 • las
 • łazienki w pokojach
 • czajnik
 • kuchenka gazowa
 • meble ogrodowe
 • zastawa stołowa